Legalna praca w Niemczech

A. PRACA DLA PIELĘGNIAREK - Pracazagranicaoferty.plJesteś z wykształcenia pielęgniarką, ale dotychczasowa praca nie satysfakcjonuje cię lub posiadasz kłopot z jej znalezieniem? Może należałoby zastanowić się nad wyborem, jakim jest legalna praca w Niemczech? Wiele tamtejszych szpitali poszukuje do pracy pielęgniarek, otwierając rynek na pracowników z Polski. Wśród ogłoszeń można wyszukać zarówno te dotyczące pracy związanej z opieką nad seniorami, jak i na oddziałach renomowanych placówek medycznych. W tym drugim przypadku duża część pracodawców gwarantuje wszystkie wymagane kursy doszkalające oraz możliwość nostryfikacji dyplomu. Z kolei sieci domów opieki dla osób starszych czasem umożliwiają wybór miejsca, w którym chciałoby się pracować.

Kryteria

Osoby, które mają potwierdzone dyplomem kwalifikacje są wyjątkowo mile widziane. W grę wchodzi zarówno dyplom studiów licencjackich, magisterskich jak i dyplom pielęgniarski. Wszystkie dodatkowe kursy i odbyte szkolenia będą naturalnie walorem.

Znajomość języka niemieckiego jest wymagana, ale wystarczy stopień zapewniający prostą komunikację. Oczekiwany poziom kompetencji językowych to A2/B1. Oczywiście im lepszą znajomość języka posiadasz, tym łatwiej będzie można aplikować o pracę na lepszych warunkach. Znaczna większość szpitali zapewnia osobom zatrudnionym bezpłatny kurs językowy, który podniesie wasze kompetencje i umożliwi zapoznanie się ze specjalistycznym słownictwem medycznym.

Dlaczego warto?

Pielęgniarki mogą także liczyć na zapewnienie pakietu relokacyjnego oraz pomoc w poszukiwaniu nowego lokum oraz przy przeprowadzce. Niektórzy pracodawcy gwarantują bezpłatne mieszkanie podczas pierwszych trzech miesięcy. Wysokość wynagrodzenia, w zależności od wybranego miejsca i zakresu obowiązków waha się między 2.000 – 3.500 Euro. Praca jest w 100% legalna, a więc otrzymasz odpowiednią umowę określającą warunki, na których zostaniesz zatrudniona, a także odprowadzisz składki na ubezpieczenie.

Nie trać czasu i zaplanuj rozmowę kwalifikacyjną jeszcze dziś. Stabilna praca w oparciu o umowę, szansa na rozwój w nowoczesnych szpitalach oraz wysokie wynagrodzenie czekają na ciebie!

PRACA DLA PIELĘGNIAREK